İzmir Tazminat Avukatı

Maddi ve Manevi Tazminat Nasıl Hesaplanır?

Maddi tazminat uğranılan zararın somut olgular ile ortaya konulması ile belirlenecektir. Örneğin; Arabasına zarar verilen kişi ne kadar zararının oluştuğunu fatura veya ispata yarar yazılı belgeler ile ortaya koymalıdır. Burada hesaplanması gereken kavram rakamsal bir meblağ olup maddi değer taşımaktadır.

Manevi tazminat ise soyut bir kavram olup, duyulan acı, elem, ızdırabın bir ölçüde giderilmesi için belirlenecek tazminattır.

Her olaya göre tazminat belirlenir iken; Hakim acı, elem, ızdırap gibi olguları ve diğer yandan ise bir tarafı zengin, diğer tarafı da fakir etmeyecek ölçüde olayın vehameti ve tarafların sosyo ekonomik durumları ile orantılı bir tazminata hükmedecektir.

Diğer tüm hukuk davalarında olduğu gibi tazminat Hukuku alanında da uzman İzmir tazminat avukatı ile hizmet veren Kuru Hukuk & Danışmanlık Bürosu ile form doldurarak ya da telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz. İzmir tazminat avukatı sorularınızı iletebilirsiniz.

Tazminat Hukuku Avukatı

Tazminat hukuku davalarında birçok alt başlığı oldukça geniş çalışma alanına sahip bir hukuk türü olarak ön plana çıkar. Bu nedenle İzmir tazminat avukatı size en iyi yardımı sunabilecek kişi olarak kabul edilir. Yaşanabilecek maddi veya manevi her türlü zararın karşılanması için açılan tazminat davalarında uzman bir İzmir tazminat avukatı yardımına başvurmak da fayda var. Mercantaş Hukuk Bürosunun tazminat hukuku konusundaki uzman tazminat hukuku avukat kadrosuna istediğiniz zaman 0531 930 44 77 no’lu telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

Tazminat Nedir? Tazminat ortaya çıkmış olan bir zararın giderilmesi anlamı taşımaktadır. Maddi veya manevi olmak üzere 2 türdür. İzmir Tazminat Avukatı

İzmir tazminat avukatı, tazminat avukatı izmir, izmir avukat, avukat izmir, bayraklı tazminat avukatı, karşıyaka tazminat avukatı