Yazılar

İzmir boşanma avukatı

Boşanma avukatına ihtiyacınız var mı?

Evliliğinizin sona ermesine neden olan durumlar ortaya çıktığında, bir boşanma avukatına danışmaktan çekinmeyin. İzmir Boşanma Avukatı olarak bu zor durumla başa çıkmanıza yardımcı olmak için buradayız. Boşanma davası hangi sırayla karşılıklı rıza ile veya dava yolu ile boşanma olarak sonuçlanacak olursa olsun, size gerekli tavsiyeleri vereceğiz.

Dava yoluyla boşanma

Eşlerin her biri, kendi görüşüne göre, evlilik derinden ve onarılamaz bir şekilde bozulduğunda boşanma davası açabilir. Boşanma davası, ebeveyn haklarının kullanılması, çocuklar ve ebeveynler arasındaki kişisel ilişkiler, nafaka, boşanma sonrası aile evinin kullanılması taleplerini dikkate almalıdır. Mahkeme, taraflardan biri talep ettiğinde evliliğin sona ermesi için suçluluk kararı verir. Çoğu zaman böyle bir durumda taraflar, hangilerinin birlikte yaşayacak küçük çocukları olacağı konusunda endişelenir. Size rehberlik edecek örnek kriterler sunuyoruz:

  • ebeveynlerin eğitim nitelikleri;
  • şimdiye kadar çocukların bakım ve tedavisi;
  • çocukların ebeveynlerine bağlılığı;
  • çocukların cinsiyeti ve yaşı;
  • ebeveynlerin arzusu;
  • akrabalardan yardım alma fırsatı;
  • maddi imkanlar.
Avukat Mert Kuru İzmir Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Bürosu İzmir ceza avukatı, İzmir boşanma avukatı ve tüm İzmir avukat arayışlarında hizmet verir.

izmir boşanma avukatı, boşanma avukatı izmir, izmir anlaşmalı boşanma avukatı, izmir çekişmeli boşanma avukatı

Karşılıklı rıza ile boşanma

Karşılıklı rıza ile boşanma, sunduğumuz diğer bir alternatiftir ve eşler evliliklerini sona erdirmek için ciddi bir anlaşmaya vardıklarında ve mahrem yaşamlarının ayrıntılarını mahkemeye taşımak istemediklerinde kullanılabilir. İzmir Boşanma Avukatı aracılığı ile anlaşmalı boşanma ile boşanma durumunda, eşler evliliklerinin sona ermesini istediklerini teyit etmek için şahsen mahkemeye gelirler.

Boşanma Avukatına İhtiyacınız Var mı? – İzmir En iyi boşanma avukatı

İzmir En iyi boşanma avukatı

Boşanma, aile hukukundaki en karmaşık ve duygusal yasal süreçlerden biri olmasına rağmen, tüm çiftler evliliklerini sonlandırmak için derinlemesine mahkeme yardımına ihtiyaç duymaz. Siz ve eşiniz aileniz için ne istediğiniz konusunda aynı fikirdeyseniz, kendi başınıza bir boşanma anlaşmasını müzakere edebilirsiniz.

Siz ve eşiniz boşanmaya karar verdiğinizde, iletişim kurabiliyorsanız, çocuk velayeti , ziyaret, nafaka, mal paylaşımı ve nafaka için ideal sonuçlarınızın her biri hakkında konuşmaya çalışın . Ebeveynler çocukla ve birbirleriyle kaliteli bir ilişki kurmaya devam edebilirlerse, çocukların boşanmadan sonra çok daha iyi durumda olmaları şaşırtıcı değildir. Aynı fikirde olduğunuzu ve her ikinizin de anlaşmanızı yazılı hale getirmeye istekli olduğunu fark ederseniz, davanız için bir avukat tutmayarak zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Bununla birlikte, en uyumlu çiftler bile anlaşma sürecinde engellerle karşılaşabilir, bu nedenle arabuluculuğu düşünmeye ve/veya böyle bir durumda bir avukat tutmaya hazır olun.

Dikkate alınması gereken başka bir şey de, imzalamadan önce önerilen boşanma anlaşmanızı gözden geçirebilecek bir danışman İzmir En iyi boşanma avukatı tutmaktır. Boşanma şartlarını kabul ettiğinizde ve bir yargıç kararınızı imzaladığında, bu anlaşmaya ve mahkeme kararına bağlı olacağınızı anlamak önemlidir.

Kötü bir anlaşma yaptığınızı düşünüyorsanız veya anlamadığınız bir şeyi kabul ettiğinizi düşünüyorsanız, son kararınızı değiştirmek için mahkemeye geri dönmek için tek başvurunuz olacaktır. Ancak bir boşanma anlaşmasını geri almak zordur ve genellikle yalnızca çok sınırlı koşullar altında izin verilir. Bu nedenle, anlaşma sözleşmenizi imzalamadan önce incelemesi için bir boşanma avukatı tutmanız akıllıca olacaktır.

Boşanmanız için bir avukat tutmakta tereddüt ediyor olsanız da, deneyimli, yerel boşanma avukatlarının, özellikle eyaletinizle ilgili olarak yasaları bildiğini anlamalısınız. Her eyaletin farklı boşanma gereksinimleri vardır, bu nedenle tüzükleri yorumlama ve yasal evrakları doğru bir şekilde tamamlama yeteneğinizden emin değilseniz, bölgenizdeki bir aile hukuku avukatına danışabilirsiniz.

Bir avukata karar vermeden önce birkaç avukatla görüşmek iyi bir fikirdir. Avukatın uyuşmazlıkları çözmek için alternatif uyuşmazlık çözümünden mi yoksa arabuluculuktan mı yana olduğunu sormalısınız. Cevabınız evet ise, eşiniz işbirliğine yanaşmadığı veya mantıksız olmadığı sürece avukatınız muhtemelen bir davayı savunmayacaktır. İzmir En iyi boşanma avukatı müzakereler, anlaşmalar konusunda deneyimi yoksa veya ateşli bir dava savunucusuysa, araştırmanıza devam etmek isteyebilirsiniz.

Ne Zaman Avukat Tutmalısınız?

Her zaman bir avukat tutmanız gereken bazı durumlar vardır. Aile içi şiddet , çocuk istismarı, madde bağımlılığı veya cinsel istismar geçmişi varsa , bir avukat tutmak haklarınızı korumanın en iyi yoludur. Eşler arasında bir güç dengesizliği ve/veya şiddet olduğunda, adil bir müzakere imkansız hale gelebilir.

Eşiniz bir avukat tutarsa, siz de aynısını yapmalısınız. Boşanmanızda kendinizi temsil edebileceğinizi düşünüyor olsanız da, bir tarafın avukatı varken diğerinin olmaması, genellikle temsil edilmeyen tarafın adil bir anlaşma yapmadan uzaklaşmasıyla sonuçlanır. Kendine bir iyilik yap, bir avukat tut ve oyun alanını düzle.

Boşanmamak hoş olmasa da, özellikle davanızdaki diğer taraf mal varlıklarını saklıyorsa, mülke zarar veriyorsa, evlilik fonlarını boşa harcıyorsa veya boşanma davası açmanız için sizi fiziksel veya mali yıkımla tehdit ediyorsa, bazıları tamamen dayanılmazdır. Eşinizle çalışamayacağınızı fark ederseniz, sizi temsil etmesi için nitelikli bir avukat tutmak tek seçeneğiniz olabilir. İzmir En iyi boşanma avukatı boyunca sadece haklarınızı savunmakla kalmayacak, aynı zamanda köşenizde birinin olduğunu bilerek boşanmanızın stresinden biraz olsun kurtulacağınızdan şüpheniz olmasın.