Yazılar

İzmir boşanma avukatı

Boşanma avukatına ihtiyacınız var mı?

Evliliğinizin sona ermesine neden olan durumlar ortaya çıktığında, bir boşanma avukatına danışmaktan çekinmeyin. İzmir Boşanma Avukatı olarak bu zor durumla başa çıkmanıza yardımcı olmak için buradayız. Boşanma davası hangi sırayla karşılıklı rıza ile veya dava yolu ile boşanma olarak sonuçlanacak olursa olsun, size gerekli tavsiyeleri vereceğiz.

Dava yoluyla boşanma

Eşlerin her biri, kendi görüşüne göre, evlilik derinden ve onarılamaz bir şekilde bozulduğunda boşanma davası açabilir. Boşanma davası, ebeveyn haklarının kullanılması, çocuklar ve ebeveynler arasındaki kişisel ilişkiler, nafaka, boşanma sonrası aile evinin kullanılması taleplerini dikkate almalıdır. Mahkeme, taraflardan biri talep ettiğinde evliliğin sona ermesi için suçluluk kararı verir. Çoğu zaman böyle bir durumda taraflar, hangilerinin birlikte yaşayacak küçük çocukları olacağı konusunda endişelenir. Size rehberlik edecek örnek kriterler sunuyoruz:

  • ebeveynlerin eğitim nitelikleri;
  • şimdiye kadar çocukların bakım ve tedavisi;
  • çocukların ebeveynlerine bağlılığı;
  • çocukların cinsiyeti ve yaşı;
  • ebeveynlerin arzusu;
  • akrabalardan yardım alma fırsatı;
  • maddi imkanlar.
Avukat Mert Kuru İzmir Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Bürosu İzmir ceza avukatı, İzmir boşanma avukatı ve tüm İzmir avukat arayışlarında hizmet verir.

izmir boşanma avukatı, boşanma avukatı izmir, izmir anlaşmalı boşanma avukatı, izmir çekişmeli boşanma avukatı

Karşılıklı rıza ile boşanma

Karşılıklı rıza ile boşanma, sunduğumuz diğer bir alternatiftir ve eşler evliliklerini sona erdirmek için ciddi bir anlaşmaya vardıklarında ve mahrem yaşamlarının ayrıntılarını mahkemeye taşımak istemediklerinde kullanılabilir. İzmir Boşanma Avukatı aracılığı ile anlaşmalı boşanma ile boşanma durumunda, eşler evliliklerinin sona ermesini istediklerini teyit etmek için şahsen mahkemeye gelirler.